“День нашої перемоги”

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Однією з ключових картин в серії “Victory” є полотно «День нашої перемоги». Катерина Косьяненко зображує день, коли ми згуртувались і стали до боротьби: кожен на своєму місці, а найбільше – наші воїни.
Військовий зі зброєю – опущеною, бо вона більше не потрібна, – розмовляє з дівчиною чи, можливо, з Архангелом? Обоє немовби підіймаються понад землею. Унизу поля з пшеницею, що горить від ворожих снарядів, від умисного нищення, і трактористи, які розорюють скиби землі, щоб зупинити вогонь. Червона заграва – це полум’я пожеж, що нищить усе живе, і водночас полум’я нашого гніву, нашої крові.

За дійством спостерігають два херувими з потойбічного світу та босоногі козаки в білих одежах святих. Вони вже з раю підтримують сучасних героїв, бо ця битва почалася не у 2014 році й не у 2022-му, вона з давніх часів. Вдалині на тлі білого сяйва малесенька деталь – Кремль, що валиться з написом “The end”, хоча кому до цього діло, коли сьогодні – день Перемоги!

До завершення виставкового проєкту “Victory” залишилось зовсім трохи, тож поспішайте до Національного музею насолодитись вражаючим живописом Катерини Косьяненко!