Про “Мамаїв та Мамаївен”

Чи не найбільш захоплюючою рисою полотен Катерини Косьяненко, на нашу думку, є їхня наративність, а, отже, присутність чималої кількості найрізноманітніших персонажів та деталей – зовсім крихітних чи великих, видимих чи прихованих, завуальованих чи метафоричних…
До таких «персонажів» відносимо її Мамаїв. Вони – наскрізна нитка у творчості пані Катерини. До переосмислення образу легендарного козака-характерника мисткиня звертається ще з 2006 року. Так постала ціла серія «Мамаї та Мамаївни».
Художниця згадує: «Першою картиною була «Мої Мамаї», де зображено багатьох Мамаїв – усупереч традиційній іконографії класичної народної картини. Мамай – це Лицар Духу, символ мужності й мудрості, герой, а що героїв у нашій країні багато, я вирішила зібрати їх на одному полотні».
«Мамаї та Мамаївни» Катерини Косьяненко не лише сильні і сміливі, а й мудрі та кмітливі, тож їх неможливо застати зненацька, а перемогти й поготів. Усі вони – герої українського війська.
Відшукати Мамаїв Катерини Косьяненко ви зможете на експозиції виставки «VICTORY» в Національному музеї до 23 липня 2023 🌻
До зустрічі 💛