Ще раз про “Список кораблів”

Сьогодні розповімо детальніше про полотно Катерини Косьяненко із серії “Список кораблів”, створене у мистецькому тандемі з Сергієм Жаданом для однойменної поетичної збірки.
Художниця говорить: “Я намагалася побудувати свою драматургію ліній і кольорів, “замаскувати” події та персонажів сучасного світу в цитатах іконописної традиції, у такий спосіб створити живописну суміш часів і стилів”.
Робота “Воїнство” є чудовим прикладом такого “коктейлю”. Центральна постать групи – юнак зі списом та українським прапором, в обладунках святих воїнів із середньовічних ікон. Однак, він також у кросівках. Серед воїнства як звичайні люди, так і козак з оселедцем. Це полотно “нереально реальне”.
Вражаючим є те, що композиція, яку художниця створила у 2019 році, майже точно відтворює фото людей, що ховались під мостом в Ірпені під час російської атаки в лютому 2022 року. Час і тут відступає, у такий дивний спосіб передбачаючи цю страшну подію.
Пропонуємо вам самостійно провести паралелі між картиною К. Косьяненко та роботою іспанського фотожурналіста Еміліо Морнатті.
Проте, краще приходьте розглядати твір наживо!
🌿Виставка триватиме до 23 липня
До зустрічі! ❤️