“Зимовий сад”. Виставка живопису. Музей книги і друкарства України. Вернісаж 7 грудня 2021

“ЗИМОВИЙ САД” — новий живописний проєкт Катерини Косьяненко. Твори експонуються в Музеї книги і друкарства України з 7 грудня 2021 – до 6 лютого 2021.
Це 30-а персональна виставка художниці. Виставка “Зимовий сад” представляє живописні квіткові натюрморти, це перша подібна спроба в творчій біографії Катерини. Попередні були присвячені великим тематичним фігуративним циклам та пейзажам.
Камерна зимова експозиція майорить весняно-літніми квітами. Тому й назва “Зимовий сад”, сад неспражній, уявний. А квіти реальні, написані з натури, у класичній реалістичній манері, з точним і делікатним ставленням до гармонії кольорів, тону, форми, відчуттям простору і емоційною інтерпретацією натури. Є трохи присмаку імпресіоністичного відтворення натури, з вібруванням повітря в картині й вільним, але й водначас дуже точними зображеннями, майже як в ботанічному атласі, тільки з додаванням мистецької магії, яка спроможна зробити квіти живими та нев’янучими. Рослини зібрані в різних куточках України. Барвисті, складені в букети, дрібненькі, польові, гордовиті садові троянди, лілеї. Більше простих польових композицій в горщиках, прозорих кухликах. Є дуже схожі між собою, така собі безкінечна феєрична кольорова поліфонія. Іноді твір вирізняється яскравим тлом, незвичним підбором квітів формою або орнаментацією горщика. За жанровою ознакою це натюрморти, але просто неможливо назвати ці майже живі флористичні композиції мертвою натурою. Ромашки, волошки, конвалії, проліски, маки, безименні маленькі квіточки, які сяють на світлому легкому тлі, класичина центрична композиція. Монолог одного букету в кожній картині. Написані з натури, з великою любов’ю та захопленням їх красою. Живі, яскраві, з п’янкими пахощами літніх лук та садів. Просто квіти, просто радість і краса. Серед зими і людських негараздів зігрівають душу і милують око, приносять естетичну насолоду та навіюють радісні спомини про квітучу землю.
Улюблені жанри Катерини Косьяненко – тематична фігуративна картина та пейзаж. Цікавість до квіткового натюрморта виникла у художниці раптово, інтерес до малювання квітів прийшов не так давно. Раптом їй стало цікаво зображувати окрему квітку, їх сукупність, грати формою, кольором, навіть складати флористичні сюжети і мізансцени. Є натюрморти з виразними акцентами, є фонові композиції з майже однакових квітів. Всі вони цікаві й оригінальні. У художниці назбиралась досить велика колекція таких творів. Частина вже розійшлась по приватних збірках, частина експонується на цій виставці.
Крім класичних камерних квіткових натюрмортів 2000-х років на виставці представлено сюжетні картини з квітами. Вони предствляють різні етапи творчості художниці, мають різні живописно-декоративні рішення і різноманітять експозицію: “Подарунок” (2000), “Сезон для лелій” (2010), “Квіти та музика” (2018), “Квіти, дівчина та кіт” (2021).

Світлини – Музей книги і друкарства України 

Вернісаж 7 грудня 2021 з Bochkovska Valentyna

 

Світлини Vitaliy Sokur

Світлини Едуард Межул

Після вернісажу… Тетяна Швед Безкоровайна та  Svyatoslav Pomerantsev