Список кораблів: в Національному художньому музеї України відкрилася виставка робіт Катерини Косьяненко для арт-буку Сергія Жадана

29 липня, 2021

Виставка триватиме до 8 серпня 2021 року

У середу, 28 липня, в Національному художньому музеї України представили виставковий проект Катерини Косьяненко під назвою “Список кораблів”, в якому представлено роботи, що увійшли до арт-буку — однойменної збірки найвідомішого сучасного українського поета Сергія Жадана (яка побачила світ 2020 року у видавництві MERIDIAN CZERNOWITZ).

Це дружня співпраця письменника та художниці, поєднання поетичного слова та художнього образу. Творчість Сергія Жадана вже давно стала феноменом, який характеризує сучасну Україну. Роботи Катерини Косьяненко постають візуальним відповідником поезії Жадана, що органічно поєднує сучасну українську буденність та біблійні алюзії.

В оформлені книги було використано 9 живописних творів мисткині. На виставці, крім них, глядачі мають змогу побачити ще три нових роботи. Картини не ілюструють поезію буквально. Це збіг відчуттів, подій, віддзеркалення сучасного складного світу, в якому є любов, війна, безнадія, розпач, радість, страждання. Тема серії — людина в сучасному урбаністичному середовищі. Кожна картина зі “Списку кораблів” своєрідна й водночас це серія, твори пов’язані між собою задумом, типажами, колористичними рішеннями, візуальним стилем, прийомами комбінування та апелювання до різних епох та живописних манер. У цих картинах є не тільки цікаві багатогранні образи та вишуканий колорит, в них є відчуття справжнього життя, глибокі думки й складні емоції. У відкритті виставки взяв участь Сергій Жадан, який читав вірші зі своєї збірки “Список кораблів”.

Виставка в Києві – У національному художньому музеї України відкрилася виставка Список кораблів – фото (zn.ua)