Журнал “Антиквар” : 100-ліття Данила Лідера. Травень-червень №5-6 (102) 2017


Журнал “Антиквар”: 100-ліття Данила Лідера. #102

100-ліття Данила Лідера

Май-Июнь 2017 г.

«Антиквар» має честь представити спеціальний випуск журналу, підготовлений до 100‑річчя від дня народження Данила Лідера — великого художника, сценографа та педагога, чия мистецька спадщина є фундаментальним надбанням української культури ХХ століття.

Системний аналіз та узагальнення його художнього досвіду залишається завданням на майбутнє для академічного мистецтвознавства. Ми ж намагалися зібрати найцінніше — живі свідчення учнів, друзів та колег і пригадати деякі публікації минулих років, аби зафіксувати, відтворити та передати далі відчуття того неймовірного злету, яким була і є для вітчизняного та світового театру доба Лідера.

Багатовимірність — одна з принципових властивостей його сценографії — стала також головною рисою текстів про митця, так само сповнених думок і вражень, що мають сенс не тільки в контексті конкретного спогаду. Їхні автори — представники
кількох поколінь українських художників, кінематографістів і театральних режисерів, які з гордістю називають себе учнями Данила Даниловича.

Позбавлений, як і кожен з нас, можливості обирати «кращі часи», Лідер заповів нам право на свободу навіть у жорстокому, несприятливому та агресивному до митця просторі та залишив формулу цього дивного опору: «Ігноруй — і так здобудеш».

Анна Шерман, головний редактор.

 

А

 

А 1

А 2